Контакти

Опришко Людмила Василівна – Зав. відділенням “Матеріалознавство, експертиза та технології виробництва труб і виробів з чорних і кольорових металів і сплавів”, Голова ТК 81

  • тел.: +38(056) 377-33-82
  • моб. тел.: +38(050) 340-38-52

Загальна інформація

Одним з основних структурних підрозділів ДП “НДТІ” є відділення 24 “Матеріалознавство, експертиза та технології виробництва труб і виробів з чорних і кольорових металів і сплавів”.

У відділення 24 входять:

1. Лабораторія 242 “Матеріалознавство, технології та експертиза труб і виробів для теплової та атомної енергетики”, до складу якої входять три сектори:

– Сектор 2421 “Матеріалознавство і технології виробництва труб і виробів для теплової енергетики”;

– Сектор 2422 “Матеріалознавство і технології виробництва труб і виробів для атомної енергетики”;

– Сектор 2423 “Експертні дослідження металопродукції з чорних і кольорових металів і сплавів”;

2. Лабораторія 244 “Механічні і технологічні випробування матеріалів”.

Відділення є спеціалізованим в області технології виробництва і дослідження якісних характеристик (включаючи і експлуатаційні) технологічного інструменту, безшовних і зварних труб, а також інших видів металопродукції для енергетики, паливно-енергетичного комплексу та машинобудування з широкого спектра сталей (від вуглецевих до високолегованих марок) і сплавів.

Відділення 24 є базовим науково-дослідним підрозділом трубопрокатних заводів України та закордонних виробників, що виготовляють труби з різних марок сталі для енергетичного комплексу України.

У відділенні функціонує потужна лабораторія випробувань труб, трубної заготовки та різноманітних видів металопродукції з різних марок сталі и сплавів на тривалу міцність та повзучість (КРИПП), аналогів якої нема в Україні та державах ближнього зарубіжжя. Лабораторія нараховує 64 випробувальні машини.

На базі відділення 24 функціонує технічній комітет ТК 81 “Стандартизація методів контролю механічних, металографічних і корозійних випробувань металопродукції”.

Основні напрямки науково-технічної діяльності відділення 24

• Розробка нових прогресивних енергозберігаючих технологій виробництва трубних заготовок і труб для енергетики, машинобудування, нафтової і газової промисловості.

• Розробка і освоєння нових перспективних матеріалів і видів труб для енергетики, паливно-енергетичного комплексу, які забезпечують підвищення експлуатаційної надійності труб і виробів з них.

• Удосконалення діючої технології та оптимізація технологічних процесів виробництва труб для енергетики на базі досліджень і аналізу їх жароміцних характеристик.

• Розробка нових і гармонізація діючих стандартів і методик по металографічним, механічним і технологічним випробуванням металопродукції.

• Проведення металографічних, механічних і технологічних досліджень та випробувань труб, балонів та інших видів металопродукції з різних матеріалів за діючими вітчизняним і зарубіжним стандартам, а також випробувань і досліджень нових видів продукції, в тому числі по не стандартизованим методам.

• Проведення випробувань на тривалу міцність і повзучість різних видів металопродукції.

• Авторський нагляд і технологічний супровід виробництва труб відповідального призначення для підприємств України.

• Періодична атестація технології виробництва котельних труб, з проведенням прямих жароміцних випробувань, на відповідність вимогам нормативної документації та законодавчих актів України.

• Проведення експертних досліджень якості труб і інших видів металопродукції до і після експлуатації; встановлення причин їх руйнування (пошкодження) при виконанні технологічних операцій і в процесі експлуатації, в тому числі за кордоном та ін.

• Матеріалознавчі дослідження якості різних видів металопродукції і технологічних процесів їх виробництва.

• Комплексне дослідження якості труб імпортного виробництва.

• Розробка нормативної документації та технології виробництва елементів котлів та трубопроводів для енергетики, нафтогазового комплексу і хімічного виробництва.

• Розробка нормативної документації на виробництво труб для енергетики, газонафтовидобувної і нафтопереробної промисловості, машинобудування.

• Технічна експертиза діючої нормативної документації на відповідність сучасному рівню і вимогам зарубіжних стандартів.